Вже традиційно соціальний бізнес презентуватиме свою продукцію та місію на виставковій зоні Форуму. Бізнесу попри складні часи вдається не лише розвиватися, відкриватися з нуля, але й підтримувати наших військових, дбати про тих, хто постраждав від війни.
Як в найкращі часи діяльності УПА воїни опиралися на місцеве населення і його допомогу, так і нині ми є підтримкою для наших військових. Придбавши товар на ярмарку або просто задонативши за QR кодом, який ви знайдете біля кожного лотка, ви зробите внесок у нашу спільну боротьбу за перемогу.
Проект передбачає виробництво та продаж еко-сумок та торбинок з машинною вишивкою. Проект функціонує як соціальне підприємництво. 10% від доходу направляється на допомогу ГО “Об’єднання переселенців “Спільна справа”.
CHARITY SHOP «DREAM SELLERS» реалізує вироби ручної роботи «handmade» зроблені українськими майстрами з любов’ю і теплом для Вас.
Прибуток від продажів спрямовується на підтримку передчасно народжених дітей України та їх родини до БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «АННА МОЯ»
Придбавши текстильні Лялечки Ви долучаєтесь до благодійного проекту та робите неймовірні речі:
– Підтримуєте передчасно народжених діток України;
– Сприяєте розвитку українського руху «handmade» підтримуєте творчість і талант майстрів;
– Творите «добро» і «диво» на цій Землі.
Досі в Україні не було аналогічних проектів.
У Магазині «ДоброДій» вирішили об’єднати й представляти українських соціальних підприємців на своїх поличках та дати можливість цим виробникам робити ще більше добра. Тож купуючи тут будь-який товар, ви автоматично стаєте ДоброДієм, приносячи не тільки радість отримувачу подарунка, а й роблячи добро для когось іншого.
Магазин подарунків “ДоброДій” розпочав свою діяльність після початку повномасштабного вторгнення рф. Завдяки активній роботі магазину, більше 15 соціальних підприємців мають додатковий канал заробітку.
Наразі у Магазині можна знайти понад 300 товарів на будь-який бюджет та смак. Їх можна придбати як окремо, так і сформувати подарункові набори.
VBRANI — соціальне підприємство з виготовлення в‘язаних виробів, яке функціонує вже понад два роки. За цей час ми масштабувались у декілька разів: починалось все з чотирьох бабусь у Львівському геріатричному пансіонаті, зараз — це бренд, про який знають і який об‘єднує навколо себе майстринь з різних куточків України. Головною метою нашого підприємства є підтримка людей старшого віку та надання їм можливості додаткового заробітку.
Під час повномасштабного вторгнення VBRANI також орієнтують свою діяльність на роботі з майстринями, які є ВПО. Ми допомагаємо їм соціалізуватись, а також знайти коло однодумців у новому середовищі.
VBRANI є прикладом того, як ідея кількох людей запалює сотні по всьому світу. Наші клієнти з великою приємністю очікують замовлення з листівками від бабусь, а після отримання діляться з нами своїми сімейними фото з нашими виробами.
Майстерня ткацтва VERETA – це сучасні ткані вироби, зроблені вручну на традиційних для нашого регіону ткацьких верстатах, використовуючи традиційні техніки та додаючи нові сенси. У своїй роботі ми намагаємось переосмислити традиційне ткацтво та знову зробити його близьким для сучасної людини. Саме тому окрім традиційних килимків також виготовляємо різні корисні помічники для сучасної людини: сумки, чохли, косметички, подушки, корзинки…
Медова майстерня «BeeThe» має соціальну місію – підтримує чоловіків та жінок літнього віку з сільської місцевості, які мають крафтове виробництво, безцінні знання та бажання ними ділитися, але не вміють перетворити свою улюблену справу на бізнес і почати продавати свою продукцію. Ми підтримуємо таких людей, волонтерською роботою на господарствах та купуючи у них сировину за справедливими (ринковими) цінами та реалізовуючи її. Окрім того, частину прибутку (20%) ми перераховуємо на Благодійну організацію «Фундація Фенікс», яка створена з метою підтримки соціальних підприємств, та за її сприяння відкрито перший в Україна оф лайн магазин, де виставлені товари лише соціальних підприємців. Крім того, ця організація займається адвокацією соціальних підприємств в законотворчій діяльності.
Історія нашого підприємства особлива: вона про людей і для людей. А почалась вона рівно рік назад, коли вся наша Україна потопала у темряві через постійні ворожі обстріли та відключення світла. Хтось із нас відволікав себе вишивкою, як наші бабусі, хтось в’язав, а хтось створював жіночі сумочки з українськими мотивами. Відтоді, з грудня минулого року і почалась наша особлива історія…
Отож, наша візія – подарунки ручної роботи в трьох напрямках: вишиванки та рушники, м’які інтер’єрні іграшки та аксесуари. На виставці соціальних підприємств, що відбудеться 5 грудня у Мистецькому Арсеналі ми презентуємо новорічний декор в українському стилі.
Наша місія – виховати свідомого українця, який знає свою історію, шанує свої традиції та хоче творити на своїй землі.
Саме тому наше підприємство реалізує свою продукцію і частину коштів направляє на #недільнашколаБуринь за спільним задумом із настоятелем Храму святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії . Адже, створюючи дружній простір для дітей, ми зможемо виховати свідомого українця.
Отож, цілий рік ми невтомно працювали і над створенням нових робіт, і над їх презентацією, і вже маємо чим похвалитися! Адже гідно представили нашу продукцію у Мистецький Арсенал на Форум Громадянського Суспільства , що проводився 30 травня цього року.
Наші роботи знайшли своїх власників у Польші, Великобританії та на рідній Україні. Наша невтомна майстриня Надія КНЯЗЬ стала володарем Гран-прі Міжнародного мистецького фестивалю конкурсу “Ти у серці моїм, Україно!”.
Ми постійно працюємо і вдосконалюємось, адже для нас важливо, аби клієнт був справді задоволений.
Наша любов у кожній, створеній нашими руками деталі!
ми платформа Це Крафт – маркетплейс крафтових виробів від харчових продуктів до ремісничих виробів + благодійний фонд, що впроваджує програми підтримки мікровиробників та митців. Нашою місієя складається із трьої пунків:
– Підтримка мікро і малого підприємництва: крафтовиків, ремісників і митців, які працюють і творять в Україні
– Розвиток людського потенціалу у сфері креативних індустрій, крафтового виробництва, мистецтва.
– Відродження та модернізація культурної спадщини України.
У чому наша «соціальність» – 50% прибутку платформи “Це Крафт” йдуть на програми підтримки крафтовиків і розвиток культури
Які визначні досягнення ви маєте на даний момент: мабуть найбільшим досягненням є те, що зараз маючи втричі більше навантаження ми працюємо і заохочуємо українців до активно\ роботи на перемогу. Наша команда і надалі працює з крафтовиками і мікропідприємцями, але ми збільшили роботу в громадському секторі для того аби інтегрувати ВПО у релоковані громади, а також виконуємо гуманітарні програми для окупованої Каховщини – там залишилися діти-сироти, яким потрібна підтримка.
Як працюєте під час війни -ми відновили роботу Це Крафт як платформи в червні минулого року. Наразі маємо склад-магазин в Умані. Ми розвиваємо крафтовиків і сьогодні, є програми підтримки і 12.05 відбувся третій відбір заявок на підтримку від Револьверного фонду. У 2022 році запровадили ще дві програми: мистецький благодійний проєкт підтримки окупованих територій і художників “Херсонщина – це Україна” та програму для письменників “Кентавріда”.
Створює українські традиційні та авторські ляльки-мотанки голова організації, заслужена майстриня народної творчості України Зінаїда Бугайчук. У перші дні війни в тривожну валізу, окрім документів, майстриня поклала найцінніші ляльки-мотанки та вишиванки. Житомирщина вже з перших днів війни зазнала масованих атак ворога, але почала надавати допомогу переселенцям із зони бойових дій.На той час значна частина колекції ляльок-мотанок знаходилась на виставковому стенді в одній із кав’ярень міста. І саме їх вирішено було подарувати діткам-переселенцям, що разом з мамами втекли від жахіття війни, щоб підтримати сім’ї та надати певну психологічну допомогу.
І це була перша спроба бути корисним суспільству з допомогою творчості членів організації.
Найкраща колекційна лялька-мотанка “Берегиня” була передана на благодійний аукціон у Польщу (Aukcje sztuki dla Ukrainy). Переможниця аукціону всі кошти перерахувала у благодійний фонд підтримки дітей України.
Для волонтерів Тернопільщини, Київщини і Житомирщини організацією було виготовлено більше 500 ляльок-мотанок, які передані на благодійні ярмарки та аукціони у Польщі, Словаччині, Данії та Україні. Всі виручені кошти було передано для підтримки ЗСУ і дітей України. Лялька мотанка “Матуся” в вересні – листопаді 2023 року разом із виробами інших майстринь представила Україну у двох масштабних виставках “100 dolls for PEACE” в м. Камакура Японія.
Маленькі оберегові ляльки мотанки передаються нашим захисникам на фронт. Постійно беремо участь у благодійних ярмарках та аукціонах, які проводяться у Черняхівській територіальній громаді, а виручені кошти спрямовуються на придбання необхідних матеріалів для ЗСУ. На потреби військової частини член нашої організації Вадим Бугайчук передав потужний автоприцеп.
За підтримки польської благодійної фундації до України з Польщі особистим транспортом Вадима Бугайчука неодноразово перевозилася гуманітарна допомога для переселенців та жителів Черняхівської громади Житомирщини.
З метою надання психологічної допомоги внутрішньо переміщеним особам та сім’ям військовослужбовців постійно проводяться безкоштовні майстер класи з виготовлення ляльки-мотанки.
Патріотичні вірші поета-аматора Василя Бугайчука постійно друкуються у газеті “Нове життя” Черняхівської громади Житомирщини.
Продовжуємо тримати творчий та благодійний фронт для Перемоги.
Творити, робити добрі справи, реалізовувати свої мрії, шити та ремонтувати цікаві речі можна у будь-якому віці!
Керівник проекту з соціального підприємництва Людмила Гришко зі Львова та активісти Громадської організації “Золоті Роки” реалізовують проєкт з соціального підприємництва “Школа швей-аматорів 55+”.
До діяльності входять наступні напрямки:
– переробка виробів та дрібний ремонт;
– виготовлення подушок-підголівників;
– виготовлення дитячих подушок, іграшок, сувенірної продукції, текстильних виробів для сну та відпочинку.
Ми реалізовуємо соціальну складову: самозарадність людей віком 55 років, вироби для здорового сну та відпочинку виготовлені людьми поважного віку для підтримки статутної діяльності організації.
Соціальне підприємництво, проєкт “Школа швей-аматорів 55+” — це самозарадність, площадка для творчості, особистого розвитку, реалізації мрій, знайомство з швейними професіями , партнерами.
Придбавши подушки-підголівники та сувенірну продукцію
“З любов’ю від БАБУСІ!” ви підтримаєте проєкти для людей поважного віку від Громадської організації “Золоті Роки”.
Соціальні підприємці змінюють Україну вже зараз. Долучайтесь до кампанії #Мозаїка_Змін від Платформи соціальних змін та станьте частиною руху, який робить позитивні зміни у житті нашої країни!
АРР ТОТГ – це громадська організація, яка від 2012 року займається розвитком малих громад через розвиток підприємництва та налагодження діалогу влада – громада – бізнес. Ключовими проектами є створення аграрно-туристичних кластерів “Соляна дорога” в Херсонській області та “Шляхами Трипільської парматиреі” і Черкаській, Вінницькій області та Молодові і Румунії.
Благодійною діяльностю агенція зайнялася через потреби людей після початку повномасштабного вторгнення. Ця діяльність не публічна, так як ми через наші зв’язки на Лівобережній Херсонщині та контакти з благодійниками та донорами, залучаємо кошти для сиріт, які лишилися підтримки держави після окупації.
Окремим великим проектом є “Херсонщина – це Україна” та “Нескорена Херсонщина”. Перший – це підтримка художників та військових. Ми зробили пленер у серпні 2022 року та потім 60 картин створених художниками на пленері + картини які нам почали присилати інші художники проїхали 10 міст в Україні та потім виставлялися в Люксембурзі. Кошти з продажу картин ідуть на підтримку південного фронту.
Нескорена Херсонщина – це підтримка виробників, які лишилися працювати в Херсонській області, це невеликі виробництва. Декотрі з них переїхали, але все одно потребують підтримки
Наша ініціатива допомагає залучати кошти на евакуаційні місії та щоденні порятункові виїзди “Зоопатруля”, а також на утримання притулку для тварин у м. Ірпінь. Наразі у притулку більш як 400 підопічних. Наразі головна мета нашого збору – забезпечити тепло, комфорт, достатню кількість медикаментів і реманенту та інші нагальні потреби для притулку “Зоопатруль” у місті Ірпінь. Адже зробить життя врятованих хвостиків, які там живуть, кращим.
Vilni було започатковано як відповідь на зростаючу кількість безробітних жінок-ВПО та біженок, які через війну опинились у скрутному фінансовому становищі та потребували психологічної підтримки. Наші майстрині створюють шкарпетки, шапки та шарфи ручної в’язки. Кожен продукт має унікальний орнамент та містить QR код, що розповідає історію майстрині, яка його створила. Наша продукція експортується до країн ЄС та Північної Америки. Соціальна мета підприємства забезпечити українок, які не мають цифрових навичок та є біженками, ВПО чи тими, що відчули вплив війни, віддаленою роботою та психологічною підтримкою. За 2022 рік підприємством було досягнуто наступних показників соціального впливу: забезпечено роботою 45 жінок, які є ВПО та біженками в Естонії; надано психологічну підтримку та допомогу у покращенні ментального здоров’я 120 жінкам-ВПО; 200 жінок отримали hard та soft skills для особистісного та професійного розвитку в рамках залучення до жіночої онлайн спільноти Vilni.
Інклюзивні майстерні “Важливий Кожен” – це відкритий для всіх простір, де молоді люди з аутизмом і порушеннями інтелектуального розвитку спілкуються, займаються творчістю і ремеслами та проходять допрофесійну підготовку.
В 2019 році було створено швейну майстерню.
Навесні 2021 року було відкрито великий інклюзивний простір – 4 майстерні (швейна, керамічна, художня та поліграфічна), комунікативний клуб і тренувальну кухню.
Після 24.02.2022 команда проєкту продовжила працювати на волонтерських засадах та допомагати соціалізуватися людям з ментальними порушеннями.
Наприкінці 2022 року формат проєкту було стиснуто до однієї майстерні.
Наразі команда проєкту бачить критичну необхідність відновити роботу всіх 4 майстерень, щоб допомагати всім, хто цього потребує. на ярмарку проєкт буде представлений керамікою, створеною студентами в інклюзивній керамічній майстерні та листівками і текстилем з принтами, створеними студентами в художній інклюзивній майстерні.
Ідея бренду – тримати суспільний фокус на українському сході.
Був створений в квітні 2023 року завдяки друзям, підпискам блогу про схід та українцями, що підтримали нашу ідею та зробили передплату першої футболки – з принтом Донецька. Зараз на сайті-крамниці можна придбати патріотичні футболки та світшоти з 6 різними принтами, десятки листівок, постерів, електронних путівників Україною. Є окремий розділ з благодійними товарами: всі кошти, отримані за речі з цього розділу, ми спрямовуємо на закриття важливих військових та гуманітарних зборів і щомісяця публікуємо звіт по них
В кінці цього року планується видання книги від UA-TRAVELS – “Гід на схід. Перший ілюстрований путівник Донеччиною, яку ми не хочемо втрачати”. Це памʼятне видання подарункового формату, українською та англійською мовою. Орієнтоване і на українців, що цікавляться історією, культурою та мистецтвом Донеччини, і англомовній аудиторії, яка знає про схід лише з новин. Підготовка, дизайн та видавництво відбувається повністю нашими силами, книгу можна буде придбати також на сайті UA-TRAVELS.
Майстерня Комп’ютерної Вишивки Мамарада – де вміння зустрічає добро. Підтримуємо і відкриваємо можливості для жінок-матусь, надаючи робочі місця та теплу підтримку. Наші унікальні шопери з вишивкою із українськими традиціями не лише носять зручність, але і втілюють історію. Ми також співпрацюємо з благодійними організаціями, створюючи шопери з логотипами донорів для подій, які роблять світ кращим.
Проєкт VETERANOCOFFEE Kyiv засновано ветераном АТО та учасником російсько-української війни. Частина прибутку передається на потреби родин загиблих на війні. Також наша мережа долучається до соціальних ініціатив спрямованих на підтримку та реабілітацію бійців. В мережі існує система лояльності для УБД та “тонка синя лінія”. Гості наші також долучаються до зборів та залишають “підвіси” кави бійцям на передову.. Досягнення: мережа VETERANOCOFFEE KYIV була заснована у 2016 році. Ми передаємо набутий досвід та безкоштовно навчаємо ветеранів, ветеранок та їхні родини кавовому бізнесу. Допомагаємо реінтегруватися захисникам а захисницям у мирне життя, підтримуючи у започаткуванні власної справи.
Наразі наша компанія співпрацює з мережою автозаправних комплексів WOG у освітньому некомерційному проекті “академія кави” для соціально відповідальних бізнесів у підтримці ветеранів, воїнів иа їхніх близьких.
UAmade – перша мережа концепт-сторів українських виробників. На нашій платформі об’єднані найкращі українські бренди: творці/виробники/майстри/закохані в свою справу люди. Разом ми націлені на одну ідею – популяризувати українське.
UAmade представлений в різних містах України: Київ, Одеса, Львів, Дніпро. Наразі в нас 14 офлайн магазинів + онлайн платформа.
Якщо в пошуках класного подарунку, вам до UAmade!
Ви точно знайдете подарунки на будь-який смак, вартість та креатив. Та найголовніше, всі товари зроблені українською душею.
papadesign — український виробник шалених подарунків, який був заснований у 2015 році. Ми ті, хто створюють за допомогою своїх виробів Настрій!
Місія компанії – виробництво товарів, призначених бути «бажаним» подарунком для сучасних людей.
Всі наші штуки створені, щоб додати різноманіття, веселощів та краси в буденне життя, а вибір подарунків зробити швидким та приємними процесом.
«Ні грама драми» — український бренд одягу та аксесуарів, що працює на засадах соціального підприємництва.
Бренд був створений в Одесі у квітні 2022 року на базі волонтерського штабу у розпал війни в Україні.
Місією бренду є передавати весь чистий прибуток на потреби воїнів ЗСУ, підтримувати українські виробництва і поширювати українське сучасне мистецтво світом. Нас підтримало багато видатних українців. Наші товари купуть у більш ніж 40 країнах світу.
І це не лише українці, які залишились у країні чи були вимушені тимчасово виїхати. Наші речі купують місцеві мешканці у США, Канаді, Німеччині та навіть у Японії.
«Ні грама драми» вже зібрали більш 2 млн. грн донатів.
Майже 9 мільйонів було вкладено в українську економіку: на придбання матеріалів і сплату українським виробництвам.
Ми активно розширюємо представництва бренду поза межами України.
Бо чим більшими ми стаємо, тим швидше ми наближаємо перемогу України, тим активніше розповсюджуємо світом любов до української культури, українських традицій і до України в цілому.
Соціальне підприємство “ФронтМед” засноване в 2017 році ветеранами АТО та членами їх родин, як соціальний проєкт, покликаний допомогти соціальній адаптації та самореалізації даної категорії. Крафтове виробництво медових десертів, пастили та подарункових наборів – реалізовується через діяльність ФОП Товщик І.Г.
Ключовими характеристиками нашої продукції є: автентичність, користь для здоров’я, поєднання вишуканої ручної праці з інноваційними технологіями. Реалізація ведеться через власний онлайн магазин, українські торгові платформи, соціальні мережі.
З початком повномасштабного вторгнення частина команди пішла на фронт та у волонтерські проєкти, передавши естафету працівникам з категорії внутрішньо переміщених осіб. Попри суттєвий вплив війни на реалізацію продукції, підприємство продовжує роботу та планує вийти на міжнародний ринок, щоб наші ветерани на час повернення після Перемоги мали змогу працювати на економіку України та почувати себе впевненими в завтрашньому дні.
ЗЕРНО-це просвітницька платформа для еко свідомих людей! Основним напрямком діяльності є виготовлення одягу та аксесуарів з натуральних матеріалів, переосмислюючи українську культурну традицію. Поряд з цим ми проводимо безліч лекцій, майстер класів та курсів, навчаючи традиційних технік вишивки, вибійки, різьби по дереву та багато інших. Після повномасштабного вторгнення ми релокували бізнес до Львова та Закарпаття, де активно розвиваємо просвітницьку роботу для сільської молоді! До наших активностей ми додали англомовний, та дискусійний клуби, перегляди українського кіно! Ми залучили ВПО та місцевих мешканців до виготовлення живих українських подарунків, таких, як деревʼяні коні, подушки з вибійкою, наповнені Карпатським сіном, пахучі воскові свічки та інші подарунки з укрїнською душею!