У партнерстві з Міжнародним фондом Відродження
Боротьба із очевидною несправедливістю стала чинником для об’єднання українського суспільства. Проте, часто погоджуючись із тим, що є несправедливим, люди по різному бачать справедливість, пошук якої може поляризувати позиції та плани. Люди, натхненні своїм розумінням справедливості, можуть бути вкрай руйнівними в своїх діях. Як цього уникнути? Чи може бути справедливість спільною об’єднуючою ціллю для українського суспільства? Які є ризики та перешкоди? Чи справді існує сильний запит на справедливість? Що ми розуміємо під справедливістю, як власний досвід індивідуальний та колективний впливає на розуміння справедливості? Які елементи боротьби за справедливість мають бути основоположними, а які компліментарними: покарання за злочини, відшкодування шкоди, збереження пам’яті тощо.
Спікер(к)и:
– Ангеліна Корякіна, співзасновниця Лабораторії журналістики суспільного інтересу
– Максим Ієлігулашвілі, експерт коаліції “Україна. Пʼята ранку”
– Максим Буткевич, правозахисник, журналіст, громадський діяч, військовослужбовець
– Олеся Островська-Люта, директорка Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал»
– Ольга Духніч, керівниця напряму «Демографія та міграція» (Інститут Фронтиру) (TBC)
– Оксана Довгополова, докторка філософських наук, кураторка платформи культури пам’яті Минуле/ Майбутнє / Мистецтво, професорка Київської Школи Економіки (TBC)
Модераторка:
Лариса Денисенко, українська письменниця, адвокатка, правозахисниця, телеведуча
У партнерстві з СКМУ
В ході дискусії ми поговоримо про незворотність нашого спільного шляху та силу єдності. Пошукамо відповіді на питання: що лежить в основі успішної співпраці влади та громадського сектору? Чи щирі наміри обох сторін? Хто найбільше може виграти від співпраці влади та громадянського суспільства? Чи довіряємо ми один одному? Чи є ця співпраця відповіддю на тиск та вимоги ззовні або природною потребою посилити один одного перед спільною загрозою та з метою досягнення спільних цілей.
Спікер(к)и:
– Олександр Ярема, Державний секретар Кабінету Міністрів України
– Оксана Жолнович, Міністр соціальної політики України (TBC)
– Олександр Банчук, заступник Міністра юстиції України
– Микола Боровець, мер міста Звягель
– Володимир Шейгус, виконавчий директор ІСАР Єднання
– Галина Скіпальська, виконавча директорка МБФ «Українська фундація громадського здоров’я»
Модераторка:
Лариса Денисенко, українська письменниця, адвокатка, правозахисниця, телеведуча
У партнерстві з проєктом “Сприяння доброчесності у публічному секторі (Pro-Integrity)”
В ході дискусії ми пошукаємо відповіді на запитання: чи є толерування корупції нашим підсвідомим вибором, чи це вада системи, яку маємо побороти? Ми поговоримо про культуру толерування корупції в Україні. З одного боку, суспільство вимагає кришталевої чесності від чиновників, а з іншого — толерує дрібні прояви корупції на побутовому рівні. Корупція — це взаємодія двох сторін: тих, хто бере, та тих, хто дає. Чому так? Справа в системі чи також у нас самих? Чи готові ми до реальних змін і чи дійсно хочемо їх? Що має зробити кожен на своєму місці, щоб на корупції не хайпували?
Спікер(к)и:
– Андрій Зелінський, голова наглядової ради Українського ветеранського фонду, військовий капелан УГКЦ, співзасновник Української академії лідерства
– Віталій Дейнега, громадський діяч, засновник проєкту «Український свідок», ініціатор проекту «I’m Fine («Я в порядку»), засновник БФ «Повернись живим»
– Ганна Гопко, громадська діячка і журналістка, голова правління ГО «Мережа захисту національних інтересів «АНТС», співзасновниця Міжнародного центру української перемоги
– Юрій Ніколов, журналіст-розслідувач проекту «Наші Гроші»
– Наталія Алюшина, голова Національного агентства України з питань державної служби
Модератор:
Леся Островська-Люта, директорка Мистецького Арсеналу
Проводиться у партнерстві з “Українською правдою” та Клубом УП
У часи війни Україна демонструє унікальний приклад стійкості демократичних цінностей і свободи слова. Під час панелі мовці обговорять, як українське суспільство зберігає народовладдя навіть у найскладніших умовах, які виклики стоять перед медіа та громадськими організаціями, і яку роль відіграють журналісти у захисті громадських свобод та прозорості демократії.
«Українська правда», провідне незалежне онлайн-медіа країни, відіграє ключову роль у висвітленні демократичних процесів, забезпечуючи контроль і критичний аналіз дій влади.
Спікер(к)и:
– Ольга Айвазовська, голова правління Громадянської мережі ОПОРА
– Зоя Казанжи, журналістка, письменниця, медіатренерка
– Андрій Куликов, журналіст, радіоведучий, медіаексперт, Голова Комісії з журналістської етики
– Валерій Пекар, підприємець, публіцист, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи
– Юлія Кириченко, членкиня правління ЦППР, керівниця проектів з питань конституційного права, співголова Ради Реанімаційного пакету реформ
– Анна Онищенко, керівниця Фонду “Партнерство за сильну Україну”
Модератор:
Роман Романюк, політичний оглядач «Української правди»