Ведуча: Анна Лаппо, ІСАР Єднання
Це захоплива активність у форматі спід-дейтінгу. Учасники змінюватимуть столи, презентуючи свої улюблені книги та відповідатимуть на тематичні питання. Кожен матиме нагоду поділитися, чим книга їх вразила, і надихнути інших додати її до списку для читання. Це можливість знайти нові ідеї, цікавих співрозмовників та літературне натхнення!
Співорганізатор: Міжнародний фонд Відродження
Під час відкритої розмови з Андрієм Курковим ми поговоримо, як мистецтво стає острівцем сили та надії у важкі часи, чому культурна дипломатія — це важливий інструмент для просування голосу України у світі та як книжкові клуби в Україні стають місцем єднання, критичного мислення і підтримки.
Ця розмова — про нас із вами, про те, як кожен може знайти в культурі ресурси для натхнення і підтримки.
Інтерв’ю з Андрієм Курковим проведе Інна Підлуська, заступниця директора Міжнародного фонду Відродження.
Співорганізатор: Міжнародний фонд Відродження
Спікери:
– Олександра Коваль, директорка Українського інституту книги
– Віталій Портников, публіцист, письменник і журналіст, лавреат Шевченківської премії, член Українського ПЕН
– Катерина Калитко, поетка, перекладачка, лавреатка Шевченківської премії, членкиня Українського ПЕН
– Олексій Ерінчак, бізнесмен, ІТ-фахівець, засновник і власник книгарень “Сенс” у Києві
– Софія Челяк, журналістка Frontliner, членкиня Українського ПЕН, програмна директорка Lviv Book Forum, радниця міського голови Львова з питань книговидання
Модераторка: Радослава Кабачій
Нині в Україні спостерігається великий інтерес до своєї культури, зокрема літератури. Водночас у Європі та США спостерігається спад популярності читання, особливо друкованих книг. Популярність книги як основного джерела дозвілля знижується в умовах конкуренції з цифровими розвагами, соціальними мережами та відеоконтентом. В Україні ж, навпаки, з року в рік українці читають більше, про що свідчать дослідження, які проводить, зокрема, Український інститут книги. Фахівці галузі, експерти, дослідники та інтелектуали по-різному пояснюють ці процеси. Публічна дискусія «Книга як фортеця: роль культури у захисті та стійкості» покликана допомогти зрозуміти, як ці процеси впливають на громадянське суспільство в Україні та які можливості й виклики виникають у зв’язку з цим.
Співорганізатор: видавництво “Білка”
Ця панельна дискусія присвячена важливості документування війни через літературу. Розглянемо, як автори та дослідники працюють над темою війни, долаючи емоційні й етичні виклики. Учасники поділяться досвідом, як література допомагає суспільству осмислити події, вшанувати героїв і зберегти пам’ять для майбутніх поколінь. В умовах, коли інформаційний фронт є не менш важливим, ніж військовий, важливо розуміти: чому мовчання — не варіант, а слово може бути зброєю в боротьбі за свободу та правду.
Спікери:
– Антон Семенов, соціальний психолог, засновник волонтерського проєкту «Як ти, брате?»
– Марина Рябченко, кандидатка філологічних наук, літературознавиця, дослідниця воєнної літератури
– Дмитро Вовнянко, письменник і блогер, учасник війни
– Тамара Горіха Зерня, письменниця, перекладачка, лауреатка Шевченківської премії 2022 та премії Книга Року ВВС 2019
Модераторка:
Ірина Білоцерковська, співзасновниця та директорка видавництва «Білка», волонтерка