16.40 – 18.00
ТРИМАЮТЬ СЛОВО
Спитай мене, як зареєструвати благодійний фонд та організувати звітність
Співорганізатор: Український незалежний центр політичних досліджень (УНЦПД)
Спікер(к)и:
Юлія Панура, консультантка з питань оподаткування ОГС та благодійної діяльності УНЦПД,
Дмитро Япрах, консультант з правового забезпечення свободи об’єднання УНЦПД.
Виступ присвячений важливим аспектам реєстрації благодійного фонду чи громадської організації, а також організації їх звітності. Експерти УНЦПД нададуть практичні поради щодо того,як правильно зареєструвати благодійний фонд або громадську організацію, як отримати статус неприбутковості і уникнути втрати цього статусу та як налаштувати прозору систему звітності, щоб уникнути проблем із податковими органами та забезпечити довіру до організації. Учасники отримають чіткі рекомендації щодо усіх етапів від реєстрації до ведення звітності, що дозволить уникнути типових помилок і працювати на законних підставах.
ТРИМАЮТЬ СЛОВО
Спитай мене, як говорити про вшанування памʼяті про війну
Співорганізатор: USAID Трансформація комунікацій.
Спікерка: Марія Павловська, координаторка з досліджень медіа і суспільства.
Марія Павловська поділиться результатами дослідження, в рамках якого було опитано 15 експертів і понад 39 представників цільових аудиторій, щоб зрозуміти, як українці обирають пам’ятати російсько-українську війну. Спікерка зосередиться на виявленні “червоних” і “зелених” прапорців у комунікації теми меморіалізації, а також на тонкощах ефективного та чутливого підходу до теми вшанування пам’яті, щоб зберегти єдність і повагу до різних точок зору.
Спитай мене, як співпрацювати з міжнародними організаціями в напрямку підтримки ветеранів
Співорганізатор: Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX)
Спікер: Костянтин Татаркін, радник IREX з питань ветеранів
Костянтин Татаркін розповість про ефективні стратегії співпраці з міжнародними організаціями для підтримки ветеранів. Учасники дізнаються, як використовувати міжнародний досвід та ресурси для розвитку програм підтримки ветеранів і як залучати партнерів для реалізації спільних ініціатив.
ТРИМАЮТЬ СЛОВО
Спитай мене, як ефективний проєктний менеджмент для ГО впливає на фінансову сталість організації
Співорганізатор: у партнерстві з Фондом Східна Європа
Спікер(к)и:
Наталя Слинько, віцепрезидентка з програмної діяльності Фонду Східна Європа
Тетяна Мазур, менеджерка офісу управління проєктами (PMO) у Фонді Східна Європа
Спікерки розкажуть про концепцію Project Management Office (PMO) як важливий елемент безперервного удосконалення, передання знань та управління змінами в організації. Вони поділяться досвідом Фонду Східна Європа щодо інституалізації PMO та пояснять, як ефективне управління проєктами може допомогти ГО досягати своїх стратегічних цілей. Окрім цього, спікери розкажуть, як через правильну організацію управління проєктами покращується фінансова спроможність організації та зростає її кредит довіри серед донорів.
Спитай мене, як створювати комунікаційні проєкти задля поведінкових змін?»
Співорганізатор: Агенція соціальних змін nudge
Спікерка: Ярина Вишенська, спеціалістка з поведінкових комунікацій та керівниця агенції nudge, співзасновниця та керівниця фонду «Сильні».
Ярина Вишенська поділиться принципами та підходами до формування поведінкових змін у суспільстві, розглядаючи, як людський мозок сприймає інформацію та як упередження впливають на наші рішення. Спікерка також представить конкретні методики та стратегії, що дозволяють будувати ефективні комунікаційні кампанії для організацій громадянського суспільства, спрямовані на зміну поведінки громадян у ключових соціальних питаннях.
ТРИМАЮТЬ СЛОВО
Спитай мене, як адвокатувати стратегію якісної медицини
Співорганізатор: Фонд Свої
Спікер(к)и:
Леся Литвинова, ветеранка ЗСУ, саперка, співзасновниця БФ «СВОЇ», громадська діячка.
Юрій Гудименко, молодший сержант у відставці, громадський діяч.
Владислава Романюк, керівниця проєкту українсько–ізраїльська місії лікарів-волонтерів, спрямована на допомогу цивільному населенню, що постраждали внаслідок бойових дій, високоякісною медициною.
Модераторка: Татуся Бо (Комлик Тетяна), письменниця, поетка та блогерка
Спікер(к)и поділяться своїм досвідом адвокації за якісну медицину в Україні, зокрема у контексті допомоги постраждалим внаслідок війни. Вони обговорять важливість надання високоякісної медичної допомоги, стратегії підтримки військовослужбовців та цивільних осіб, а також роль міжнародної співпраці в медичній сфері.
ТРИМАЮТЬ СЛОВО
Людський капітал для стійкості громад
Модераторка: Оксана Дащаківська, Міжнародний фонд Відродження
Спікер(к)и:
Наталя Дрозд, Доброчин
Тетяна Терлецька, Центр розвитку
Людмила Дінник, Джерело підтримки
Ніколаєва Тетяна Вʼячеславівна, директорка Херсонського обласного центру зайнятості
Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування
Юлія Тищенко, голова ради Українського незалежного центру політичних досліджень, керівниця програм
Олександра Бетлій, Провідна наукова співробітниця та координаторка проєктів, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій
Світлана Матвієнко, голова Ради «Лабораторії законодавчих ініціатив»
Дискусія проходитиме у форматі fishbowl-дискусії, де учасники зможуть поділитися своїм досвідом та думками щодо викликів і рішень, що стосуються людського потенціалу на місцевому рівні. Представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування та бізнесу обговорять інструменти та методи для розвитку людського капіталу в громадах, а також можливості для діяльності ГО в цій сфері. У другому колі учасники детальніше розглянуть, як ці інструменти можуть бути адаптовані для конкретних громад, а в третьому колі експерти підсумують обговорення та нададуть рекомендації для подальших дій.
ТРИМАЮТЬ СЛОВО
Спитай мене, чи зможе штучний інтелект замінити фандрейзера?
Спікерка: Марія Котвіцька, Фонд КОЛО
Спікерка розповість про роль менталітету у впровадженні штучного інтелекту в фандрейзинг, а також про те, як культурні особливості впливають на сприйняття технологій у різних країнах. Марія Котвіцька обговорить використання аватарів на основі AI для пітчів, що допомагають залучати інвесторів і партнерів, а також розгляне, як штучний інтелект може оживляти презентації, створюючи динамічні, інтерактивні матеріали для підвищення ефективності фандрейзингу.
Спитай мене, як штучний інтелект допомагає знайти зниклих
Спікерка: Яна Козак, керівниця відділу розвитку програми возз’єднання розлучених родин Reunite Ukraine
Спікерка презентує застосунок для пошуку зниклих родичів Reunite Ukraine та розкриває проблематику зниклих безвісти осіб в Україні. Вона продемонструє, як користуватися додатком, огляне можливості програми та поділиться висновками щодо її ефективності у допомозі у возз’єднанні родин.
Спитай мене, як ІТ-бізнес готується до повернення ветеранів: відповідальний підхід до інтеграції та підтримки
Спікерки:
Ольга Шаповал, виконавча директорка Харківського ІТ Кластера
Лоєнко Олена, заступниця директора Харківського ІТ Кластера
Kharkiv IT Cluster розкриє, як IT-бізнес стає рушієм змін у суспільстві, підтримуючи ветеранів на шляху до професійної адаптації. Ви дізнаєтесь, як інноваційні підходи, інструменти та відповідальні бізнес-практики сприяють інтеграції захисників у технологічний сектор, створюючи інклюзивну корпоративну культуру та розробляючи цифрові рішення для профорієнтації та адаптації.
Спитай мене, як ефективно використовувати електронні інструменти громадської участі
Спікер(к)а: Ірина Стасюк – національна модератока платформи е-демократії E-DEM
Спікер(к)а розгляне, як цифрові рішення, зокрема інструменти електронної демократії – e-DEM, сприяють зміцненню українських громад. Вона також обговорить інші електронні рішення, що забезпечують участь громадськості у публічних консультаціях, а також надасть рекомендації щодо того, як ОГС можуть долучатися до цього процесу та адвокатувати участь громадськості в ухваленні рішень на користь громади