15.00 – 16.20
ТРИМАЮТЬ СЛОВО
Волонтерство під час війни: загрози, виклики та перешкоди
Співорганізатор: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр прав людини ZMINA
Спікер(к)и:
Владлена Падун, аналітикиня УГСПЛ
Тарас Щербатюк, Голова громадської організації «Черкаський правозахисний центр», член правління Української Гельсінської спілки з прав людини
Юлія Коваленко, юристка Центру стратегічних справ УГСПЛ
Даниїл Попков, юридичний радник ZMINA
Модератор(к)а: Тетяна Безрук, керівниця напрямку захисту громадянського суспільства Центру прав людини ZMINA
Під час війни активісти та волонтери стикаються з численними викликами, що стосуються правових аспектів їхньої роботи. У ході обговорення спікери висвітлять основні труднощі на місцевому та національному рівнях, зокрема у сферах гуманітарної допомоги, податків та лобіювання. Учасники дізнаються, які загрози існують для волонтерів і активістів, а також як ці виклики можна подолати, зберігаючи ефективність та правову безпеку у складних умовах війни.
ТРИМАЮТЬ СЛОВО
Спитай мене, як говорити про травматичний досвід з фокусом на інклюзію та емпатію?
Співорганізатор: USAID Трансформація комунікацій.
Спікер: Тимур Левчук, правозахисник та експерт з різноманіття та інклюзії
Як говорити про травматичний досвід так, щоб не завдати нової болі та сприяти соціальній інклюзії? Під час цього заходу спікер розповість про практики чутливого спілкування, які допомагають підтримувати емпатію та створювати безпечний простір для взаєморозуміння. Тимур Левчук зосередиться на тому, як правильно підходити до теми травми, враховуючи інклюзивність та чутливість, щоб забезпечити підтримку тим, хто пережив складні ситуації, та сприяти їх інтеграції в суспільство.
ТРИМАЮТЬ СЛОВО
Робота з бізнесом: секрети та підводні камені
Спікерка: Валерія Татарчук, засновниця фонду Твоя опора
Валерія Татарчук поділиться ефективними стратегіями залучення підтримки від бізнесу та відомих осіб для фінансування соціальних та благодійних проєктів. Учасники дізнаються, як встановлювати та розвивати партнерські відносини з компаніями та публічними особами, щоб успішно залучати їх до фандрейзингових ініціатив. Окрему увагу буде приділено як ефективно уникати підводних каменів у співпраці з бізнесом та як налагоджувати довготривалі взаємини для стійкої підтримки.
ТРИМАЮТЬ СЛОВО
Майстерня: Європа ближче: iнструменти євроінтеграції для локальних ГО
Співорганізатор: Easy Business
Спікери: Василь Бабич та Іван Нагорняк, Easy Business
У рамках цієї майстерні учасники ознайомляться з можливостями, які є у громадських організацій для підтримки євроінтеграційних процесів в Україні. Спікери продемонструють конкретні програми та інструменти, які можуть допомогти організаціям впроваджувати євроінтеграційні ініціативи на локальному рівні.
ТРИМАЮТЬ СЛОВО
ВиСтоїмо разом з молоддю
Співорганізатор: програма USAID «Мріємо та діємо», IREX
Спікерка: Вікторія Кілянчук, Старша програмна координаторка програми USAID «Мріємо та діємо», IREX
Учасники матимуть змогу освоїти новий спосіб мислення, що акцентує увагу на пошуку ресурсів, а не на проблемах, а також отримають розуміння того, як посилити голос молоді та які аргументи використовувати при відстоюванні їхніх інтересів. Отримані знання допоможуть поліпшити середовище для роботи з молоддю та мінімізувати бар’єри та виклики, з якими стикаються учасники у своїй діяльності.
ТРИМАЮТЬ СЛОВО
Цифрові рішення для збереження культурної спадщини України
Співорганізатор: Програма сприяння громадській активності «Долучайся!»
Спікери:
Василь Рожко, засновник «Неritage Моnitoring Lab», голова громадської організації «Тустань»
Віктор Дворніков, архітектор-реставратор, співзасновник організації «Платформа урбаністичного розвитку», партнер «Неritage Моnitoring Lab»
Сергій Миткалик, голова правління ГО «Антикорупційний штаб», заступник голови Громадської ради при НАЗК, член правління коаліції RISE Ukraine
Модераторка: Тетяна Таренкова, фахівчиня з питань диджиталізації та інновацій, Програма сприяння громадській активності «Долучайся!» (USAID/ENGAGE)
Дізнайтеся про цифрові інструменти для документування пошкоджень культурної спадщини, які держава та громадські організації використовують під час війни. Протестуйте мобільний додаток, розроблений за підтримки Програми «Долучайся!», за допомогою якого ви зможете долучитися до фіксації руйнувань. Приєднуйтесь, щоб дізнатися більше про цифрові інструменти захисту нашої культурної спадщини, та внести свій вклад у її збереження.